Přístroje pro ustavování a kalibraci

LASERTEX - LASER INTERFEROMETR

Laserový interferometr je vysoce přesné měřicí zařízení založené na principu štěpení paprsku světla. Nejčastěji se používá na měření pojezdů obráběcích přístrojů, respektive jejich kalibraci nebo při ustavování těchto přístrojů.

Celý systém je bezdrátový, včetně senzorů teploty a vlhkosti, díky čemuž je práce se všemi přístroji Lasertex velice pohodlná, jednoduchá a rychlá. Další výhodou je doživotní podpora ovládacího softwaru.

 • 3D optické měření pro kalibraci CNC a CMM přístrojů (polohování, geometrie...)
 • 3D měření rovinnosti, rovnoběžnosti, úhlu a mnoho dalších
 • Měření vibrací
 • Bezdrátové přípojení k PC a senzorům
 • Jednoduchá manipulace a převoz
 • Komplexní ovládací software (v češtině)

Jsme oficiálním zástupcem pro ČR a SK.

Laser interferometr
Laser interferometr sada
Vyhodnocovací program

HPI-3D

Hlavním produktem firmy je laser interferometr HPI-3D. Jeho předností je vysoká kvalita zpracování, bohaté příslušenství a univerzální použití. Balení celého měřicího systému je kompaktní a snadno přenositelné v praktickém kufříku.

Typ laseru HeNe laser s frekvenční stabilizací
Přesnost vlnové délky ± 0,005 ppm
Maximální délka osy 80m
Maximální rychlost až ± 20 m/s
Hmotnost 1200g - laserová hlava 500g - napájení
Měření Rozsah Rozlišení Přesnost
Vzdálenost 0-30 (80) m 100 pm 0,4 µm/m
Rychlost 0-7 (0-20) m/s 0,25 µm/s 0,1 %
Úhel 0-3600 arcsec 0,001 arcsec ±0,1 ppm
Rovinnost (úhlová optika) 0-15 m 0,01 µm ±0,2 %
Rovinnost (Wollastonův hranol) 0,3-9 m 0,01 µm ±0,5 % * L µm
Rovinnost (3D optika) 0-6 m 0,1 µm ±(10 + 10 * L) µm
Kolmost ±1000 arcsec 0,01 µm ±0,5 arcsec
Rotace ±720° 0,04 arcsec ±0,2 %

ROZŠÍŘENÍ

Základní sada laser interferometru HPI-3D obsahuje stabilizovanou laserovou hlavu, optické vybavení pro jednoduché lineární měření, bezdrátové senzory teploty a vlhkosti, stativ, PC se softwarem a přenosný kufr.

Základní sadu je možné rozšířit o velké množství dodatečných komponentů pro pokročilá měření jako například: měření rovinnosti, přímosti pohybu, kolmosti pomocí 3D metody/wollastonovi metody nebo třeba plochého zrcadla.

S výběrem vhodného příslušenství vám ochotně pomohou pracovníci firmy Control Check s.r.o., včetně jejich prezentace.

Přímost

Přímost pohybu

Rovinnost

Wollaston

Kolmost

Rotace

VÝBĚR PŘÍSTROJE

Výběr přístroje lze shrnout do následujících 4 kroků:

 • Definování požadavků
 • Konzultace možného řešení
 • Ukázkové měření a předvedení přístroje zdarma (přímo u Vás)
 • Doporučení vhodného vybavení

Na základě našich dlouholetých zkušeností víme, že výběr vhodného měřicího zařízení je náročný proces a je potřeba vzít v úvahu spoustu faktorů, které s Vámi rádi zkonzultují pracovníci firmy Control Check s.r.o.

Mezi hlavní faktory patří: typ výroby, četnost měření, velikost přístroje, podmínky provozu a mnoho dalších. V případě zájmu o konzultaci nás neváhejte kontaktovat.

SLUŽBY

 • Uvedení do provozu
 • Opravy a údržba
 • Školení (základní, individuální)
 • Telefonická, online podpora

Stejně jako o automobil, dům či zahradu je potřeba se průběžně starat i o měřicí techniku, abyste se na ni mohli vždy spolehnout. Proto našim zákazníkům nabízíme ty nejkvalitnější služby po celou dobu.
Jsme rádi pokud se naše přístroje využívají na 100 %, proto se Vám snažíme během školení předat maximum našich znalostí a zkušeností tak, abyste si nelámali hlavu nad žádným dílem. Pokud byste si náhodou nevěděli rady, jsme tu pro Vás.

Proto nás neváhejte kontaktovat telefonicky nebo e-mailem, rádi Vám se vším pomůžeme nebo vysvětlíme. Máte-li práce až nad hlavu, rádi Vám vytvoříme měřicí programy na míru.

Ve spolupráci s firmou Lasertex poskytujeme zákazníkům komplexní služby na poli laserových interferometrů. Polská firma Lasertex zaujímá významný podíl v oblasti vývoje a výroby přístrojů využívajících laserového paprsku, které se věnuje více než 30 let. Jsme oficiálním zástupcem této značky pro Českou republiku a Slovensko.